Otázky a odpovědi

Informace pro klienty

1. Musím se do solné jeskyně předem objednat?

Do solné jeskyně se můžete objednat na telefonu 776 497 397. Pokud nechcete solnou jeskyni sdílet společně s malými dětmi, doporučujeme rezervovat si místo předem a při objednání na tuto skutečnost upozornit.

2. Jaké je trvání a průběh procedury v solné jeskyni?

 • Pobyt v solné jeskyni začíná vždy v celou hodinu a trvá 45 minut
 • Na terapii se dostavte cca 10 – 15 minut předem
 • Po zahájení terapie nebude do jeskyně nikdo vpuštěn

V solné jeskyni budete ležet na pohodlných lehátkách při zvuku hudby, která napomáhá relaxaci a uvolnění. Po dobu relaxace je nutné se chovat tiše a nerušit ostatní klienty. Ukončení terapie signalizují spodní světla v jeskyni.

3. Jak mám přijít do solné jeskyně oblečen?

Doporučujeme volné, pohodlné oblečení. Teplota v solné jeskyni je přibližně 21°C. Pro zamezení pocitu chladu jsou v recepci k dispozici deky na přikrytí. Před vstupem do jeskyně každý klient obdrží jednorázové návleky, které jsou v ceně vstupenky.

4. Jak často mám solnou jeskyni navštěvovat?

V případě zdravotních problémů doporučujeme absolvovat 10 až 15 návštěv. Ideální je rozložení těchto návštěv do 2 až 3 týdnů. Nejdůležitější je první týden – tzv. startovací, kdy by měl klient absolvovat 3 až 4 návštěvy. Během 2. a 3. týdne pak doporučujeme vždy 2 až 3 návštěvy.

5. Nabízíte slevové permanentky ?

Ano, k dispozici je permanentka dle ceníku služeb. Permanentku si můžete zakoupit na recepci Solné jeskyně. V nabídce máme také dárkové poukazy.

6. Jaké jsou zdravotní účinky haloterapie?

Pobyt v solné jeskyni povzbuzuje imunitní systém a podporuje léčbu mnohých onemocnění a zdravotních problémů. Příznivě působí zejména na onemocnění horních a dolních cest dýchacích, nefunkčnosti štítné žlázy, srdečně-cévních onemocnění, chorob zažívacího ústrojí, dermatologických chorob, neurózy, stresu a stavů únavy nebo revmatizmu. Pobyt v solné jeskyni je rovněž vynikající prevencí proti chřipce.

7. Je pobyt v solné jeskyni omezen věkem? Je vhodný pro děti?

Pobyt v solné jeskyni můžete absolvovat v každém věku. Je velmi vhodný rovněž pro děti (dětem do 1,5 roku návštěvu solné jeskyně konzultujte s lékařem). Vstup dětí do 12 let je povolen jen v doprovodu dospělé osoby.

8. Jaké zákazy a omezení platí v solné jeskyni?

V solné jeskyni je zakázáno:

 • Konzumovat potraviny nebo nápoje
 • Dotýkat se solných prvků a vynášet sůl z jeskyně
 • Fotografovat a natáčet filmové záznamy
 • Používat parfémy a intenzivní tělové deodoranty před vstupem do jeskyně
 • Vstupovat do jeskyně s mobilním telefonem (mobilní telefon je nutné vypnout a odložit v recepci)

Vstup do solné jeskyně je zakázán:

 • Osobám s infekčním onemocněním
 • Osobám se všemi akutními onemocněními spojenými se zvýšenou teplotou nebo s příznaky virového onemocnění (rýma, kašel, apod.)
 • Osobám podnapilým nebo osobám pod vlivem jiných omamných látek

Z důvodu ochrany zdraví ostatních návštěvníků takto nemocní lidé nebudou do solné jeskyně vpuštěni. Taktéž v případě náhlé nevolnosti je nutné solnou jeskyni ihned opustit.

9. Kdy je vhodné konzultovat pobyt v jeskyni s lékařem?

Návštěvu solné jeskyně doporučujeme konzultovat s ošetřujícím lékařem v případě osob trpících nízkým tlakem, nadměrnou činností štítné žlázy nebo onkologickým onemocněním.

10. Hradí pobyt v solné jeskyni zdravotní pojišťovny?

Ano. Některé zdravotní pojišťovny hradí pobyt v solné jeskyni (viz ceník).